Ar saugu naudoti laisvų rankų įrangą?

  • teelt 
laisvu ranku iranga

Pagal naują AAA eismo saugos fondo atliktą tyrimą, laisvų rankų įrenginiai, ypač tie, kurie teksto pranešimų siuntimui į tekstą siunčia tekstinius pranešimus vairuojant, nebūtinai yra saugūs.

„Utah“ universiteto „Nukentėjusio vairavimo“ centro mokslininkai įkūrė vairuotojus, turinčius smegenų bangų matavimo prietaisą, ir juos imituoja keliais skirtingais trikdžiais, pavyzdžiui, kalbėdami su keleiviu, klausydamiesi radijo, standartinių ir rankų. nemokami pokalbiai telefonu ir naudojant el. Šie vadinamieji „pažinimo sutrikimai“ gali būti pavojingi, rodo tyrimas.

Vairuotojai, kurie naudojo laisvų rankų įrangą skambinant telefonu, buvo tik šiek tiek mažiau pažinimo, nei tie, kurie naudojo mobilųjį telefoną. Kalbant su keleiviu, buvo laikoma, kad tai taip pat trikdo. Tie, kurie naudojosi kalbos-teksto įrenginiais, buvo tris kartus traktuojami kaip kažkas, kuris vairavo be trukdžių ar klausytis radijo.

Kiti nerimą keliantys veiksniai, kurie prisideda prie automobilių avarijų, tačiau nebuvo konkrečiai studijuoti Jutos universiteto ataskaitoje, apima rankinius (rankas nuo vairo) ir regėjimo (akis nuo kelio).

Remiantis Nacionalinės greitkelių eismo saugos administracijos duomenimis, netinkamas elgesys yra pagrindinis veiksnys, lemiantis apie 25 proc. Visų automobilių avarijų.

„Duomenys rodo, kad skubus ryšys su balso ryšiu transporto priemonėje gali turėti nenumatytų pasekmių, kurios neigiamai veikia eismo saugumą“, – teigiama ataskaitoje. “Yra tvirtų įrodymų, kad vairuotojai nebūtinai yra saugūs tik dėl to, kad akys yra ant kelio ir rankos yra ant rato.”

Ši idėja yra tokia, kad visuomenė nebūtinai sutinka su šia koncepcija: AAA apklausose nustatyta, kad maždaug du trečdaliai vairuotojų teigia, kad vairuojant naudoja laisvų rankų įranga, palyginti su 56 procentais, kurie teigia, kad laisvų rankų įrenginių naudojimas yra priimtinas. Vairavimo metu daugiau nei 40 valstybių uždraudė teksto siuntimą, o nė vienas jų draudė naudoti laisvų rankų įrangą vairuojant.

Leave a Reply