Atostogų svorio prieaugis yra realus, bet dėl to jums nereikia jaudintis

  • teelt 
sveikata

Eggnog, pekano pyragas, Campari kokteiliai, Kalėdų sangrija, cukraus sausainiai, pipirmėčių žievė – nesvarbu, kokie šventiniai maisto produktai ar gėrimai negalės gyventi, beveik kiekvienas atostogų sezono metu per daug. Tačiau mintis, kad daugelis žmonių įgyja 5–10 svarų svarų ir per pastaruosius šešias metų savaites yra didesnė nei faktas. Nors atostogų svorio prieaugis yra realus, faktinė suma, kurią dauguma gauna, nėra pernelyg didelė, ir tai nėra susirūpinimas.

Štai ką sako mokslas: Pagal tarptautinius duomenis, paskelbtus „New England Journal of Medicine“, svorio padidėjimas aplink atostogas yra tik apie 0,7% jūsų lengviausio svorio per metus. Už 150 svarų asmenį, tai prilygsta maždaug vienam papildomam svarui. Neseniai atlikus keletą paskelbtų tyrimų, susijusių su svorio padidėjimu atostogų metu, leidinyje „Journal of Obesity“ nustatyta, kad vidutinis atostogų svorio prieaugis yra nuo 0,5 iki 2 svarų, o tarp tų, kurie yra šiek tiek mitybos požiūriu sąmoningesni – aprašyti tyrime kaip „savarankiškas „svorio padidėjimas dažnai yra nereikšmingas.

Moksliniai tyrimai taip pat rodo, kad antsvorio turintys asmenys greičiausiai patiria didelį atostogų svorį ir daugiau kovoja, kad gautų šiuos papildomus svarus nuo sausio. Kolegijos studentų, paskelbtų „Nutrition Journal“ tyrime, antsvorio studentai pridėjo 2 svarus per savo padėkos pertrauką, o normalaus svorio studentai svorio pasikeitimo nebuvo. Autoriai padarė išvadą, kad tie, kurie kovoja su savo svoriu, yra labiausiai jautrūs svorio padidėjimui pačiu nuostabiausiu metų laiku, ir kad jie gali norėti imtis veiksmų, siekdami sumažinti (ar išvengti) atostogų svorio.

Net jei atostogų svorio prieaugis nėra beveik toks pat blogas, kaip jūs manėte, tai viena atostogų „dovana“, kuri negrąžinama. Tiesą sakant, užtrunka vos kelis mėnesius, kad prarastumėte tik pusę svorio, kurį laimėjote per šventes, o kita pusė, o tai greičiausiai bus su jumis.

Jei norite išpakuoti bet kokį svorį, kurį gavote per šventes, kai naujieji metai sukasi, atlikite šį trijų etapų planą.

Pradėkite savo dieną. Valgant optimalų baltymų ir pluošto kiekį, galite padėti nuleisti alkį, kad visą dieną liktumėtės bėgių keliu. Norėdami gauti geriausius rezultatus, pabandykite gauti 20–30 gramų aukštos kokybės baltymų ir ne mažiau kaip 6 gramus pluošto 400 kalorijų pusryčiais. Pabandykite pora kiaušinių, supjaustytų su pluoštu turtingomis daržovėmis ir visiškai grūdų anglų mufinu; puodelis graikų jogurto su šviežiomis arba sušaldytomis uogomis ir granolių pabarstymas; arba mano mėgstami baltymų blynai su grynu graikišku jogurtu ir lengvu medaus pūtimu.

Laikrodis daugiau Zz. Ne, jūs svajojate: Tyrimai rodo, kad vis daugiau miego padeda kontroliuoti alkį ir sustiprina jūsų valią, kad padėtų jums nutraukti po atostogų šalių pabaigos. Vienas neseniai atliktas tyrimas parodė, kad kai dalyviai padidino miego trukmę, kitą dieną jie valgė beveik 170 mažiau kalorijų. Nors kiekvienas turi savo asmenines optimalias miego valandas, dauguma suaugusiųjų turi septynias iki devynias valandas per naktį.

Stebėkite savo įkandimus. Nėra geresnio būdo grįžti į takelį nei užsiregistravę viską, ką valgote su „MyFitnessPal“ arba „Lose It!“ Programa, ar geru senu rašikliu ir popieriumi. Registruodami savo maistą kasdien padeda geriau suvokti, ką valgote. Maisto žurnalas gali padėti atgrasyti jus nuo mažiau maistingų kirtimų ar ginorminių dalių, nes prisimenate, kad turite jį užsiregistruoti – ir tai gali susprogdinti kasdienius makrokomandas ar kalorijų biudžetą.

Leave a Reply